Czech CS English EN Swedish SV

Hanka Housková

Lidé si myslí, že mám ohromné štěstí, že jsem se odstěhovala do Švédska. Do určité míry mají pravdu. Ovšem cesta, kterou jsem prošla, nebyla úplně jednoduchá. Ta cesta mě neuvěřitelně změnila a získala jsem jiný pohled na život. Tento pohled sdílím na mém blogu o Švédsku.

Věřím, že budu mít také štěstí a jednou se vrátím do České republiky. Možná nebudu moc tak cestovat, možná už nevydělám tolik peněz, možná všechno, co jsem si ve Švédsku vybudovala, opustím. Ty zkušenosti jsou ovšem k nezaplacení. Věřte mi. Stojí to za zkoušku.

Doufám, že postavím dům u jezera blízko, lesa, a i to bude stejně dobrodružné a naplňující.

Kdo jsem?

Pro přátelé jsem Hanka, Hanna, Houskovsson, Kamil.… Žena idealistka s bohatým vnitřním světem. Nové výzvy jsou pro mě neskutečnou motivací, i a ne překážkou. Mám ráda svět a nejraději objevuji nové zážitky formou cestování a osobního rozvoje. Ve Švédsku žiji 6 let, kde jsem se vypracovala z uklízečky na office manažera a později na test inženýra.

Co jsem studovala?

Střední elektrotechnickou školu v Praze a ve Švédsku jsem studovala historii, psychologii a švédský jazyk.

Jak se živím?

Jsem zaměstnaná na plný úvazek , kde mám 1 měsíce volna, které využívám k odpočinku, cestovaní a četbě.

Jaké mám plány?

Uvidím, na co mě život pozve.

Co tě se mnou čeká?

Příběhy z autentického Švédska a moje zážitky z  cest, kam mě srdce zatáhlo.

Zajímavosti o jméně HANA ve Švédsku

Už Vám někdo zkomolil jméno a příjmení? Tak mně se to děje stále a pořád. V době, kdy jsem byla na úřadu práce a docházela na konzultace, mě stále vyvolávali jako: HÖNA HUSKOVA.

Housková anebo Hanna Houskovsson?

A moje příjmení? To je unikát. Paní na úřadě volá moje příjmení HUSKOVA nebo HOUSKOVA. Sedím a koukám, kdo se zvedne ze židle. Nikdo a pak to slečna zopakuje ještě jednou a konečně pochopím, že jsem to já. Prostě HOUSKOVA jim dělá problém.

A když jsme v tom překladu, tak malý bonus. Slovíčko „bulle“ je v překladu něco jako „houska“. Když jsem tohle vysvětlovala mým přátelům, tak se mohli smíchy potrhat. A vymysleli pro mě úplně nové jméno: HANNA HOUSKOVSSON.

Význam slova Hana

TIP: Víte, že Vaše jméno může mít mnoho významů? Prostě zadejte svoje slovo do vyhledávače na internetu a budete koukat. Jméno Hana je ženské křestní jméno hebrejského původu. Vzniklo ze jména Jochanán (Bůh je milostivý), které je složeninou vytvořenou ze slov „jahve“ – Bůh a „channáh“ – milost. Moje jméno Hana také znamená: květina v japonštině a blažená nebo taky šťastná v arabštině.

Máš něco na srdci ? Chceš mě kontaktovat ? Nebo si jen pokecat o Švédsku nebo o něčem jiném?

Napiš mi: svedsko@seznam.cz

Chcete se dozvědět více o mně a mých zážitcích?

Příběh ze života - Bonny a bobek aneb Bonny a já

Příběh ze života – Bonny a bobek aneb Bonny a já

K jedné mé kamarádce se nastěhovala její kamarádka. A pořídila si nádherného husky psa. Vlastně ten pes je ONA. Bonny. Už dávno jsem nepotkala nikoho se psem a přitom mám ráda psy. Vzpomínám si, že jsem se kdysi seznámila s jednou ...